Tento staroveký liek lieči všetky choroby: Cukrovku, rakovinu, reumu a mnohé iné

Podľa súčasných štúdií má látka, o ktorej si dnes povieme, schopnosť zastaviť rakovinové bujnenie a rakovinu dokonca aj úplne vyliečiť.

Ukazuje sa, že je účinná proti rakovine pečene, pankreasu, prsníka, hrubého čreva, žalúdka či prostaty, vrátane lymfómov (rakoviny lymfatických uzlín) a melanómov (rakoviny kože).

Doterajšie štúdie boli vykonané zatiaľ iba na zvieratách.

Bohužiaľ, vykonaniu nákladných klinických štúdií na ľuďoch bránia isté medicínsko-farmaceutické kruhy. Tie o skutočne účinný liek na rakovinu nemajú prílišný záujem, pretože by to ohrozilo ich zisky z predaja chemoterapií a iných neúčinných liekov.

Preto, aj keď by ste hľadali účinky tejto látky v medicínskej literatúre, tak ich tam nenájdete, lebo oficiálna medicína ich napriek mnohým dôkazom zatiaľ odmieta uznať.

Olej z čiernej rasce a súčasné štúdie

Látka, o ktorej sa bavíme je olej z čiernej rasce , ktorý sa na liečbu rakoviny a množstva ďalších ochorení používa po tisíce rokov, prakticky už od čias starovekého Egypta.

Nedávno v roku 2011 sa v Číne a Saudskej Arábii uskutočnili dve štúdie, v rámci ktorých sa skúmala aj stará literatúra o jej liečebnom využití v minulosti.

Ukázala sa, že ho úspešne aplikovali nielen pri rakovine, ale aj srdcovocievnych ochoreniach, cukrovke, astme, ochoreniach obličiek a viacerých ďalších chorôb.

Výskumníci poukázali na to, že zatiaľ nepoznajú presný mechanizmus fungovania tohto oleja proti rakovine. Predpokladá sa však, že je to vďaka antioxidačnému účinku látky tymoquinón a jeho schopnosti posilniť imunitný systém človeka.

Ako funguje olej z čiernej rasce a kedy je najúčinnejší

Na základe pozorovaní počas štúdií bolo zistené, po aplikácii oleja z čiernej rasce dochádza k apoptóze(riadenej programovej smrti) rakovinových buniek.

Ďalší spozorovaní účinok bol na proces APK, ktorý kontroluje prežívanie buniek v rámci tela.

V jednej Egyptskej štúdii sa tiež zistilo, že olej z čiernej rasce funguje veľmi dobre v kombinácii s medom.

Vedci vtedy vystavili myši silným karcinogénom a následne skúmali, aký vplyv na ne mala kombinácia oleja z čiernej rasce a medu.

Myši rozdelili do 4 skupín, pričom prvej skupine podávali zmes oleja a medu a ďalším skupinám len jednotlivé látky osamote, prípadne placebo.

Výsledok ukázal, že tá skupina myší, ktorej podávali len čistý olej, bola chránená pred oxidačným stresom na 80%.

Toto číslo sa zvýšilo na 100% u skupiny, ktorej bola podávaná kombinácia oleja s medom.

Olej z čiernej rasce zničil bunky rakoviny pľúc a pečene

Za zmienku stojí ešte jedna indická štúdia z roku 2013 a štúdia zo Saudskej Arábie z roku 2014. Vedci pri nich skúmali účinok oleja z čiernej rasce na bunky rakoviny pečene a pľúc.

Indická štúdia zistila, že po 16 týždňoch podávania vody s obsahom tymoquinónu (účinnej látky v oleji z čiernej rasce) sa markery rakoviny pečene u myší výrazne znížili, existujúce nádory sa zmenšili a žiadne nové nevznikli.

Týmto potvrdili úžasný účinok tymoquinónu na jeho schopnosť zastavovať šírenie a metastázovanie rakoviny.

Na druhej strane, štúdia zo Saudskej Arábie potvrdila protirakovinové a protizápalové účinky oleja z čiernej rasce a jeho extraktov na rakovinu pľúc.

Ukázalo sa, že tak olej samotný, ako aj extrakty z neho boli schopné zredukovať počet rakovinových buniek a zastaviť ich ďalšie šírenie.

Vedci uviedli, že čím bola koncentrácia vyššia, tým bol efekt výraznejší.

Olej z čiernej rasce a rakovina mozgu

Na záver si uveďme posledný príklad štúdie s týmto olejom, ktorý vykonala Štátna univerzita v Ohaio v roku 2013.

Ako vieme, glioblastóm je jedna z najagresívnejších foriem rakoviny mozgu. Vedci sa preto podujali skúmať vplyv tymoquinónu práve na tento druh rakoviny mozgu kvôli jeho známym protirakovinovým účinkom.

Táto látka nielenže dokáže zacieliť a zneškodniť rakovinové bunky, ale tie zdravé nijako neovplyvňuje.

Štúdia zistila, že tymoquinón zastavoval nielen rast nádorových buniek v mozgu, ale aj v mieche bez toho, aby nejako negatívne ovplyvnil činnosť mozgu.

Tiež sa ukázalo, že olej z čiernej rasce utlmoval autofágy, ktoré umožňujú rakovinovým bunkám rásť a produkovať energiu. Ak sa autofágy vypnú, rakovinová bunka umiera, lebo už nie je schopná si ďalej produkovať energiu a vyvíjať sa.

Ako sa teda ukazuje, tymoquinón a olej z čiernej rasce predstavujú skutočné mocný nástroj na bol proti rakovine.

Ako ho užívať :

Hoci ide o 100% olej z čiernej rasce, oficiálne je určený na vonkajšie použitie na pokožku, nie na konzumáciu.

Pri jeho konzumácii však buďte opatrní, pretože je pomerne koncentrovaný. Nikdy neužívajte viac ako 1 malú čajovú lyžičku (3 ml), maximálne 3 krát denne (čiže nie viac ako 9 ml denne).

Začnite však vždy s oveľa menším množstvom a postupne, ak vám to nerobí žiadne problémy, dávku zvyšujte.

Vhodné je ho tiež riediť s iným jedlým olejom, aby nebol tak koncentrovaný.

zdroj: healthyfoodchoices365.com

You Might Also Like