NAJLEPŠIA LIEČBA OD KAŠĽA. A NIE JE TO TEN SIRUP ČO REKLAMUJÚ V TELEVÍZII! OKAMŽITE POMOHOL

Jednu hodinu som strávil v miestnosti so zapnutou televíziou. Za tú hodinu som 8 ráz videl reklamu na lieky, ktoré, podľa tvrdenia vysielateľa, by ste mali okamžite začať užívať pri prvých náznakoch kašľa. Moje nervy mi už viac nedovoľujú počúvať tento nezmysel celoštátneho meradla!“ – hovorí doktor Komarovski.

A je to pravda, spolu s jesenným chladom, premoknutými nohami a nekonečnou nádchou sa v našom dome ozýva stále tá istá reklama na sirupy od kašľa, ktoré nám z roka na rok takto šikovne a rýchlo predávajú lekárnici a zdatní marketéri.

Komarovski je presvedčený, že väčšina takýchto liekov iba poškodzuje všeobecný stav organizmu a že by dokonca mali byť zakázané! cheme sa s vami podeliť s týmto cenným názorom Jevgenija Olegoviča, najmä v toto obdobie jesenno-zimných epidémií. Samoliečba podľa rád televízora rozhodne nie je najlepším riešením!

Najlepšia liečba od kašľa

Určite ste si všimli, že väčšina liekov, ktoré reklamujú v televízore, sú prostriedky na vykašliavanie alebo mukolytiká. Tieto preparáty zvyšujú množstvo vlahy v hliene čím ho robia tekutejším, čo údajne uľahčuje jeho následné vykašľanie. Suchý kašeľ? Tak to okamžite utekajte do lekárne a kúpte si nejaké to úžasné reklamované mukolytikum…

Vo väčšine prípadov ak máte kašeľ, nádchu, alebo horúčku, ide o ochorenie horných dýchacích ciest. Ako vám potom pomôže zvyšovať vlahu v pľúcach, keď máte rinitídu, laryngitídu, alebo napríklad faryngitídu? Preto lebo to tak povedali v televízii?

безопасные отхаркивающие препараты

Sirupy na vykašliavanie, vám bohužiaľ od kašľa nepomôžu, skôr naopak, ešte ho posilnia, kvôli zvýšenému množstvu hlienu. Ani keď trpíte na nedostatok tekutín v organizme alebo sa nachádzate v prostredí kde je nedostatok vlahy v ovzduší, tieto prostriedky nedokážu zabezpečiť požadovaný efekt: kašeľ len posilňujú a úľavu neprinášajú.

Mimochodom ak prijímate dostatočné množstvo teplých tekutín a vzduch v miestnosti je čistý, chladný a vlhký, tak ani žiadne mukolytiká nepotrebujete!отхаркивающие препараты и муколитики

Je dokázané, že v takýchto podmienkach sa hlien z pľúc vykašliava sám bez použitia zbytočne drahých a navyše neúčinných liekov. V jednej známej zámorskej štúdii sa píše: „Efektívnosť vykašliavacích prostriedkov v porovnaní s dostatočným príjmom tekutín nie je dokázaná.“

муколитические и отхаркивающие препараты для детей

Pre deti sú mukolytiká úplne zakázané. Samozrejme existujú choroby pri ktorých je ich príjem nevyhnutný, ale bronchitídu a zápal pľúc liečia doktori, a v žiadnom prípade nie televízia. A potom v prípade choroby horných dýchacích ciest dáte dieťaťu vykašliavací prostriedok a necháte ho vyspať sa v suchej a teplej izbe – však to je zločin!

отхаркивающие препараты при кашле

Sila detského kašľa je oveľa menšia ako u dospelých. To znamená že po užití mukolytika sa množstvo hlienu zvýši, ale dieťa ho nie je schopné úplne vykašľať. V dôsledku toho sa hlien hromadí v dolných dýchacích cestách a je to ten najistejší spôsob ako obyčajné prechladnutie premeniť na mesačnú liečbu zápalu pľúc.

V mnohých krajinách sú mukolytiká zakázané pre deti do piateho roku života. U nás však môžu tieto prostriedky užívať úplne všetci a to bez receptu, a áno dokonca aj reklamovať ich je povolené. A napokon sa v televízii pozeráme len na „najúčinnejšie“ prostriedky od kašľu.

отхаркивающие муколитические препараты

„Ešte raz, pre tých, ktorí to nepochopili. Televízia by nemala nahradiť mozog. Toto pravidlo funguje aj v politike aj pri kašli. Nekupujte si vykašliavacie sirupy bez priameho príkazu lekára. A v prípade, že váš rodinný lekár predpíše dieťaťu pod 5 rokov takýto liek, radšej si nájdite iného lekára, a ak má dieťa menej ako 2 roky, okamžite si zožeňte niekoho iného,“ – naliehavo odporúča Dr. Komarovski.

отхаркивающие препараты от кашля

AKO SA ZBAVIŤ KAŠĽA

  1. Po prvé, seba aj dieťa oblečte do teplého oblečenia.
  2. Ďalej by ste mali urobiť všetko potrebné, aby vzduch v miestnosti bol čistý, chladný (16-20 °C) a relatívne vlhký (40-70 %).
  3. V každom prípade by ste sa mali snažiť dýchať nosom! Ale ako to dosiahnuť? Časté vyplachovanie soľnou vodou vám pomôže udržať nosové cesty čisté. A ak to už naozaj nedokážete zniesť, môžete použiť aj nosové kvapky.
  4. Pite toľko teplých tekutín ako je len možné.
  5. Nepoužívajte domáce lieky, skôr nájdite niekoho, kto vám poskytne správnu a kompetentnú diagnózu.
  6. A úplne najhlavnejšie – vypnite televízor.

отхаркивающие препараты ребенку

Postupujte podľa týchto jednoduchých odporúčaní a pamätajte, že hocijaký prostriedok na vykašliavanie by ste mali užívať iba po predpise od lekára. Od lekára, ktorému by ste zverili nielen svoje zdravie ale aj zdravie svojich detí. Starajte sa o seba a buďte zdraví!

Nezabudnite sa s touto užitočnou informáciou podeliť s priateľmi na sociálnych sieťach.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like