Kvalita spánku závisí od jedinej veci- budete prekvapení!

 Už naši starí rodičia a prarodičia vedeli v čom tkvie kvalita spánku. Áno čaro spočíva v páperových duchnách. Aj bábätká sa sťahujú na pevno do periniek aby sa dobre vyspali. V dnešnej dobe to už niektoré moderné mamičky nepreferujú, ale  robia chybu. Aj napriek tomu je toto tesné zavinovanie veľmi dobré – a to nielen pre bábätká, ale aj pre nás. Teda, nemusíte byť nevyhnutne zabalení v perinke či deke, stačí, že budeme spať pod naozaj ťažkou perinou. Prečo je to dobré?

Koľkí z vás obľubujú ťažké periny? Niekto ich miluje, iný nenávidí.  Ak patríte k tej druhej skupine, možno ich neznášate práve preto, pretože je pod nimi až príliš teplo. Ale, nevšimli ste si, že vždy, keď spíte pod veľkou, ťažkou a hrubou perinou, kvalita vášho spánku je omnoho lepšia?

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ťažka perina

Nie, nie je to žiadna náhoda. Je to kvôli tomu, že ťažké prikrývky či periny nám naozaj dokážu zabezpečiť pokojný a kľudný spánok, pri ktorom si oddýchneme a načerpáme nové sily. Prečo je tomu tak? Vyvolávajú v nás totiž ilúziu, že nás niekto objíma a vytvárajú pocit bezpečia. Spanie pod ľahkou prikrývkou môže spôsobiť pravý opak – cítime sa úzkostlivo a naše telo je neustále napäté.

Ťažká prikrývka doslova tlačí na určité body na našom tele. Tento tlak pomáha generovať serotonín, ktorý sa potom premení na melatonín, teda chemikáliu, ktorá informuje náš nervový systém tela, že je čas na odpočinok. Rôzne výskumy naznačujú, že hlboká stimulácia tlaku podporuje hlbší spánok, znižuje stres a úzkosť, a tým prispieva k celkovému lepšiemu duševnému zdraviu.
Súvisiaci obrázokVšetci veľmi dobre vieme, aké hrozné je pre našu fyzickú a psychyckú pohodu, keď sa v noci neustále hádžeme, prehadzujeme zo strany na stranu, otáčame a snažíme sa zaspať, no neúspešne, pretože spánok nie a nie prísť. Ráno nevstaneme svieži a plní energie na nový deň, ale naopak, vstaneme maximálne vyčerpaní a neoddýchnutí – cítime sa, akoby sme práve zabehli maratón, nehovoriac o zlej nálade, ktorá nás potom sprevádza po celý deň.

Dobrý a kvalitný spánok je teda naozaj nevyhnutný pre naše celkové blaho. Prečo potom nevyskúšať každú možnosť ako ho docieliť? Siahnite preto po naozaj veľmi ťažkých perinách, dekách či iných prikrývkach, ktoré vás doslova „pritlačia“ k vašej posteli. Odporúčaná váha je niečo medzi 6 až 12 kilogramov – alebo respektíve zhruba 10% vašej hmotnosti.  Táto metóda je používaná terapeutmi po celom svete a mnoho ľudí zaznamenáva naozaj priaznivé výsledky. Možno bude fungovať aj u vás. Minimálne za pokus to určite stojí.

zdroj: thepowerofideas.ideapod.com

You Might Also Like