Domáce prostriedky na hemoroidy

Hemoroidy sú nepríjemné a neradi o nich hovoríme.  Nepríjemné to môže byť hovoriť o nich s druhými, väčšina ľudí v určitom období svojho života dostane  hemeroidy .

Najprv treba vedieť, že hemeroidy sú inými slovami, žily v konečníku , ktoré sa zdurili. To sa môže stať kvôli mnohým faktorom, medzi ktoré patrí zápcha, diéta s nedostatkom vlákniny, nedostatok telesnej aktivity, tehotenstvo atď.

Ak ste medzi 75% ľudí postihnutých hemoroidmi, máte jeden z dvoch typov, interné alebo externé. Dobrou správou je, že sa môžete zbaviť nepríjemných a bolestivých hemoroidov.

Vedeli ste, že najlepšie lieky sú často veci, ktoré si môžete urobiť doma? Nájdete nižšie užitočné tipy, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa zápche a zastaviť hemoroidy.

 1 kokosový olej

Kokosový olej, ktorý je známy svojimi zlepšujúcimi a hlbokými absorpčnými vlastnosťami, sa používa hlavne na liečbu vonkajších hemoroidov.

Aplikujte kokosový olej priamo na hemoroidy, opláchnite a opakujte. Okrem príznakov, ktoré sa opakujú, by hemoroidy mali vymiznúť počas niekoľkých dní.

 2 Aloe Vera

Aloe Vera má protizápalové vlastnosti, o ktorých je známe, že sú účinné pri liečbe zápalových stavov kože. Nasleduj inštrukcie:

– Aplikujte aloe vera na postihnutú oblasť, aby ste zmiernili príznaky.

 3 čarodejnice Hazel

Liečivý strom, čarodejnica, je jednou z najstarších známych prírodných liečiv pre hemoroidy. Masť čarodejnice môže znížiť svrbenie a bolesť. Je to prirodzený protizápalový prostriedok, ktorý taktiež môže znížiť opuch. Nasleduj inštrukcie:

– Len namočte vatu s čarodejnicou a naneste ju na oblasť.

 4 Jablčný ocot

 

Použitie jablčného octu je jedným z najpopulárnejších prírodných liečiv hemoroidov. Jednoducho namočte vatový tampón alebo nejaký toaletný papier s ACV a aplikujte ju na oblasť hemoroidu. Opakujte tento proces, až kým zápal nezmizne a symptómy nevymiznú. Okamžite by ste mali vidieť zlepšenie.

5 Citrónová šťava

Citrónová šťava obsahuje rôzne živiny, ktoré vám môžu pomôcť pri hemoroidoch posilnením kapilár a steny krvných ciev. Nasleduj inštrukcie:

– Vytlačte čerstvú citrónovú šťavu a namočte vatový tampón

– Aplikujte to na hemoroid. Spočiatku nastane mierne brnenie alebo pocit pálenia, ale čoskoro nasleduje úľava od bolesti.

6 ľad

Ľad sa bežne používa pri zúžení krvných ciev, znižuje opuch a poskytuje okamžitú úľavu od bolesti. Postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

– Aplikujte ľadový balík priamo na postihnutú oblasť.
-vydržte asi10 min.

– Opakujte, kým hemoroidy nezmiznú.
zdroj: wellordie.com

You Might Also Like