Cvičenie, ktoré potrebujete pre zbavenie sa bolestí chrbta a dobré držanie tela

Dobré držanie tela je niečím, na čom by sme si všetci mali dať záležať.

Dôvodom je nielen predchádzanie bolestiam chrbta. Ukázalo sa, že tiež efektívne napomáha tráveniu, zlepšuje dýchanie, znižuje stres, reguluje hormóny, prospieva mozgovej činnosti a celkovo podporuje dobré zdravie.

Na druhej strane, zlé držanie tela zvyšuje riziko bolestí chrbta, zlej cirkulácii krvi a dokonca spôsobuje sťahovanie svalov hrudníka, čo obmedzuje správne dýchanie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt správne držanie tela

Preto by ste mali robiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ho napravili. Odmenou vám bude ústup bolesti a stuhnutosti chrbta, krku či ramien.

Našťastie, to všetko sa dá dosiahnuť jediným cvikom známym predovšetkým z jogy.

Kobylková jogová póza

Cvik, ktorý vám dnes predstavíme je nazývaný aj kobylková póza alebo šalabasana. Ide o cvik s úžasnými účinkami, ktorý posilňuje svaly chrbta a krku.

Ak trpíte bolesťami chrbta, predtým, než začnete tento cvik vykonávať, poraďte sa so svojim lekárom, či je pre vás vhodný.

Tu je video v angličtine, ktoré podrobne ukazuje, ako tento cvik cvičiť. Ak nerozumiete anglicky, pod videom nájdete podrobný popis v slovenčine.

Postup cvičenia

Postupujte pri tomto cviku podľa nasledovných 9 krokoch.

1. Dajte si na zem cvičiacu podložku. Ak takú nemáte, môžete použiť aj väčší uterák.

2. Ľahnite si na zem na brucho, tvár smeruje do zeme, čelo sa dotýka podlahy. Obe nohy sú vystreté a narovnané, ruky tiež vyrovnané popri telu, dlane smerujú dohora.

3. Váha tela by mala byť rovnomerne rozložená medzi nohy na jednej strane a trup s hlavou a rukami na strane druhej. Ťažisko spočíva v panve a spodnej časti brucha.

4. Teraz s výdychom zodvihnite hlavu, ruky, hrudník a nohy tak vysoko, ako to len pôjde. Ruky by mali bežať paralelne s podlahou.

zdroj: How to do the Locust Pose com.

You Might Also Like