Blahodárne ovocie vyčistí artérie i črevá lepšie než hocičo iné

Naše telo lepšie reaguje na bylinky a bežnú zeleninu a ovocie ako na bežné chemické lieky. Smoothies z týchto bežných potravín a džúsy, ktoré môžu pomôcť vypláchnuť toxíny z tela  dostanú telo do správnej funkcie. Príroda nám poskytla potraviny, ktoré majú rovnaký blahodárny účinok. Konzumácia stravy bohatej na čerstvé potraviny je tým najlepším spôsobom, ako si udržať telo i myseľ zdravé.Cesta za lepšou pamäťou sa vždy začína konzumáciou surového ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na minerály, vitamíny, enzýmy a iné látky, ktoré podporujú mozgové funkcie.
Tu je recept na 3 chutné džúsy, ktoré vám pomôžu udržať si dobrú pamäť, ostrú myseľ a popri tom vám vyčistia artérie i črevá .

Na pamäť

200 ml čučoriedok
1 stredne veľký banán
1 čajovú lyžičku pomletých ľanových semienok
1 až 2 dcl vody

Postup:

Jednoducho vložte všetky suroviny do mixéra, rozmixujte a váš šejk na zlepšenie pamäte je hotový!Pite ho každý 2. až 3. deň. Môžete si do neho pridať aj čajovú lyžičku medu na dochutenie, ak chcete.

Na trávenie a prečistenie čriev

1 pohár nakrájanej broskyne
1 pohár nakrájanej papaje
1/2 hrušky
1 čajovú lyžičku postrúhaného zázvoru
1 až 2 dcl vody

Postup:

Podobne ako u predchádzajúceho receptu, vložte všetky suroviny do mixéra a rozmixujte na jemno. Šejk pite vždy čerstvý. Ak ho nevypijete celý, môžete si ho odložiť do chladničky, no zvyšok vypite najlepšie do 2 hodín, aby sa v ňom uchovalo čo najviac prospešných látok.

Na vyčistenie artérií a kontrolu krvného tlaku

1 polievková lyžica medu
1/2 čajovej lyžičky vanilky(pravý vanilkový lusk)
2 banány
3 dcl čerstvej pomarančovej šťavy

Príprava:

Opäť vložte všetky ingrediencie do mixéra, na jemno rozmixujte, výsledný šejk prelejte do skleneného pohára a vypite.Užívajte ho niekoľkokrát do týždňa. Účinne odstráni z vašich artérií cholesterol a pomôže vám kontrolovať krvný tlak.

Naša rada:
Pridajte tieto 3 vysoko hodnotné nápoje do vášho každodenného jedálnička a nepotrvá dlho a váš zdravotný stav sa výrazne zlepší.Počas užívania týchto šejkou by ste mali obmedziť tuhú stravu na minimum. Vaše telo sa vám poďakuje nižšou telesnou hmotnosťou a lepšou kondíciou.

zdroj: weeklyhealthylife.com

 

You Might Also Like