Ak chcete začať zdravo žiť, začnite od rána- budete mať plno energie celý deň

Ranné vstávanie býva často stresujúce. Teraz vám dokážeme, že vstávať sa dá i s úsmevom. Ako začať deň príjemne a navyše zdravo vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Stačí dodržiavať zopár rád a vaše telo i myseľ sa vám iste poďakuje. Zlepšíte svoj krvný obeh, metabolizmus, vyhnete sa stresu a zlej nálade, rozlúčite sa so stuhnutými svalmi a urobíte niečo pre svoju zdravú životosprávu.

Pohár vody vás naštartuje

Súvisiaci obrázok

 Je jedno, koľko máte rokov alebo čo najradšej raňajkujete. Vždy začnite pohárom čistej neperlivej vody. Pokojne si k nej pridajte trochu citróna alebo limetky na osvieženie.

Ponaťahujte sa

Každé ráno stačí, ak na začiatok svoje telo poriadne ponaťahujete. Zlepšíte tak krvný obeh a predídete bolestiam chrbtice či stuhnutým svalom. Bude sa vám lepšie hýbať a najmä myslieť. Predídete návalom únavy a budete sa cítiť sviežo. Na to všetko stačí len 5 minúť strečingu a dokonca s ním môžete začať už vo svojej posteli.

Súvisiaci obrázok

Prijmite dostatok živín

Základom je nutrične bohatá strava. Len veľmi malé percento dospelých má vo svojej strave dostatočný podiel vitamínov, minerálov a zdraviu prospešných látok. Aspoň na raňajky si doprajte čerstvé ovocie i zeleninu, ktoré môžete ideálne stále obmieňať. Pripravte si smoothie, ako náhradu za kupovaný multivitamín.

Naštartuje metabolizmus

Súvisiaci obrázok

Dajte správne fungujúcemu metabolizmu zelenú, a to doslova! Doprajte si najmä listovú zeleninu, ktorá obsahuje mnoho antioxidantov a tiež bielkoviny. Spolu s vlákninou je to prvotriedna kombinácia na ceste za zdravým metabolizmom a správnym spaľovaním kalórií.

Ráno šetrite čas

Nechce sa vám ráno vstávať ? Z postele vás môže popohnať vedomie, že v chladničke na vás už čakajú fantastické raňajky. Ak si raňajky pripravíte večer, ušetríte ráno čas a môžete si o niečo dlhšie zdriemnuť.

Môžete napríklad zmiešať pol šálky gréckeho jogurtu, pol šálky ovsených vločiek a dve tretiny šálky mlieka. Všetko zmiešajte spolu so škoricou alebo vanilkou, ktorá jedlo krásne rozvonia. Následne si raňajky posypte čerstvým ovocím, orechmi alebo strúhaným kokosom a lahôdka je na svete.
Súvisiaci obrázok

Ráno žiaden mobil

Zvyk ihneď po prebudení kontrolovať správy a sociálne siete vám môže uškodiť viac, ako si myslíte. Výskum dokázal, že ľudia ktorí boli po prebudení vystavený prevažne negatívnym správam,mali až o 27% častejšie pocit, že ich deň bol zlý. Tí, ktorí ráno nezvykli sledovať správy alebo sa ihneď nezaujímali o novinky na Facebooku sa cítili šťastnejší a spokojnejší.

Súvisiaci obrázok

zdroj: .womenshealthmag.com

You Might Also Like