5 cvikov pre štíhly pás. Môžem ich cvičiť doma a nezaberú mi viac ako 15 minút denne!

Osí driek bol vždy považovaný za jeden zo symbolov ženskej krásy.  Máme tu pre vás 5 cvikov, pomocou ktorých sa  nemožné stane skutočnosťou. Nemáte čas ani chuť tráviť hodiny v posilňovni a snažíte sa získať štíhlu postavu? Začnite s cvičením doma. Celé cvičenie trvá len 15 minút a výsledky by sa mali dostaviť už do 30 dní.

Vývrtka

cviky1

Ľahnite si na podložku a ruky nechajte pozdĺž tela. Narovnajte nohy, dajte ich k sebe a pomaly ich dvíhajte smerom k hlave. Vaše telo a vaše nohy by mali vytvoriť 45-stupňový uhol. Uistite sa, že vaše ramená, paže a hlava ležia úplne na podlahe. Keď dvíhate nohy, ostatné časti tela ostávajú na podložke. Pomaly začnite vytáčať chrbticu a nohy mierne doprava, až kým nepocítite, že vaše šikmé svaly pracujú. Uistite sa, že nohy máte stále spojené. Vráťte nohy naspäť do stredu, ale nepoložte ich na zem. To isté urobte aj na ľavú stranu. Pokračujte otáčaním zo strany na stranu. Takto urobte tri sady cvikov, pomaly dýchajte a na každej strane by ste mali vydržať približne dve-tri sekundy.

Strečing- preťahovanie

cviky2

Posaďte sa na podložku a vyrovnajte chrbát. Rozkročte nohy tak, aby boli širšie ako vaše ramená. Rozpažte ruky a otáčajte ramenami. Pri každom otočení sa snažte dotýkať pravou rukou ľavej nohy. Vráťte sa do začiatočnej pozície a to isté opakujte s druhou rukou a nohou. Urobte 30 opakovaní a vždy sa uistite, že váš chrbát je rovný.

Otáčanie trupom so závažím

cviky3

Na tento cvik budete potrebovať činku alebo iné závažie. Uchopte závažie oboma rukami. Sadnite si na podložku, pokrčte kolená tak, aby boli vaše chodidlá na podlahe. Chrbát položte mierne dozadu, cca v uhle 45 stupňov a paže majte vystreté pred hrudníkom. Pomaly sa otáčajte doprava a uistite sa, že sa otáča len váš trup. Vráťte sa do východiskovej polohy a pomaly sa otáčajte doľava. Tento cvik opakujte 30-krát.

Ohýbanie na stranách

cviky4

Sadnite si na jeden bok s nohami mierne pokrčenými na stranu. Zapojte vaše stehenné svaly a pomaly zdvihnite boky od podložky, paža smeruje nad vašu hlavu a celé telo zdvihnite do mierneho oblúku. Ruku nad hlavou veľmi pomaly pripažte k telu. Rátajte si v duchu približne 8 sekúnd. Toto cvičenie opakujte 15-krát na ľavej a 15-krát na pravej strane.

Vzdušné plávanie

cviky5

Ľahnite si na brucho a spojte nohy dokopy. Ruky si dajte rovno vpred. Naraz zdvihnite ruky, nohy, hrudník a hlavu. Vydržte v tejto pozícii. Alternatívou môže byť zdvíhanie ľavej nohy a pravej ruky a naopak. Urobte 10 opakovaní a vždy si v duchu odrátajte 20 sekúnd. Medzi jednotlivými opakovaniami si môžete dať pár sekundovú pauzu, ak ju teda potrebujete.

zdroj: pomada.cc

You Might Also Like