Tá pravá vianočná atmosféra

Do príchodu najkrajších sviatkov roka zostáva už len niekoľko dní. Je preto ten najvyšší čas, aby sme si doma vykúzlili tú pravú vianočnú atmosféru. Ak vám chýba potrebná inšpirácia, nevadí, sme tu na to, aby sme vám čo najlepšie poradili.

Móda či klasika?
Pokiaľ nechcete, nemusíte sa riadiť módnymi trendmi, nič nepokazíte ani klasickou zlatou, striebornou a červenou farbou. Nezabúdajte, že z prírodných materiálov vyžaruje teplo a prirodzenosť. V kombinácii s červenými, zlatými a bielymi doplnkami prinášajú do domu sviatočnú náladu.
Súvisiaci obrázok

Teraz je ten správny čas rozmiestniť po dome vázičky s vetvičkami z jedle, borovice či smreku. Doplnené o sušené ovocie, stuhy, stužky či rôzne „trblietky“ v zlatých a strieborných odleskoch pôsobia sviatočne ako sa patrí.

Čaro sviečok
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sviečky na vianoce
Aj obyčajná sviečka má však svoje nezameniteľné vianočné čaro. Veľmi efektný vie byť napríklad vosk s knôtom zaliatym v škrupinke z vlašských orechov. Takto vyrobené sviečky plávajúce na vodnej hladine sú krásnou ozdobou každej miestnosti. Pri výrobe vianočných ozdôb pokojne experimentujte aj s prázdnymi pohármi, do ktorých umiestnite a zapálite obyčajnú čajovú sviečku.

Dary prírody
Súvisiaci obrázok

Magicky pôsobia aj vetvičky poprášené imitáciou snehu. Snehová nádhera nám určite spríjemní čakanie na krásne vianočné sviatky. Pri zdobení krásnych vianočných kytíc nevynechajte ani tradičné vianočné gule. Efektne pôsobí aj vhodne naaranžovaná vianočná reťaz či vianočné perly.

Nevynechajte ani šišky, orechy, červené jabĺčka či voňavé tyčinky škorice. Pravú vianočnú atmosféru vám však dokáže vyčarovať napríklad aj pekná miska s „vianočným“ ovocím. Ananás, mandarínky, orechy, pomaranče, banány či kiwi vkusne naukladané na tanieri dokážu byť sami o sebe krásnou ozdobou. Nehovoriac o chutnom a dostupnom prísune vitamínov pre celú rodinu. Netreba zabúdať ani na tak obľúbené sušené figy či ďatle.

Pomôžu aj rastlinky
Byt či dom si môžete skrášliť aj rastlinami, ktoré patria k Vianociam.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt poinsettia christmas
Či už to bude vianočná hviezda, ruža, vianočný kaktus či imelo, je len na vás. Nechajte sa teda vtiahnuť do sviatočnej nálady a vyzdobte si jednotlivé miestnosti svojho obydlia podľa svojho vkusu. Dbajte na to, že nič netreba preháňať a jeden či dva krásne vianočné doplnky v izbe bohato postačia. Tak, a teraz už len zostáva čakať na štedrého Ježiška.

Podčiarknite atmosféru
Pri čarovaní vianočnej atmosféry vám  pomôže pozitývne myslenie a vianočná nálada. Nezabudnite sa obklopiť ľuďmi s pozitývnym myslením ktorý vám túto neopakovateľnú atmosféru pomôžu vykúzliť. Nezabudnite že vianoce nie sú len o krásne vyzdobenom dome a darčekoch, ale hlavne o medziľudských vzťahoch v kruhu našej rodiny.
Súvisiaci obrázok

zdroj: takprosto cc

 

You Might Also Like