ŠIKOVNÝ TRIK NA ZBAVENIE SA ČIERNYCH BODIEK NAVŽDY

Čierne bodky alebo akné sa na tvári objavujú v dôsledku nahromadenia prebytočného kožného mazu alebo odumretých buniek kože. Nečistota nie je hlavnou príčinou akné, preto každodenné čistenie pokožky s kozmetickými výrobkami môže situáciu iba zhoršiť.

Aby ste sa zbavili čiernych bodiek, potrebujete buď mechanické čistenie tváre, alebo prostriedok s hĺbkovým čistením. Vyskúšajte toto!

Potrebujete:

1 ČL citrónovej šťavy
1 ČL jedlej sódy

средство от черных точек на носу в домашних условиях

Postup

  1. Obe prísady si vymiešajte do homogénnej zmesi – mala by pripomínať hustú smotanu.
  2. Umyte si tvár teplou vodou a utrite ju do sucha. Tým sa pokožka vyčistí a otvorí póry.
  3. Aplikujte zmes štetcom alebo čistou zubnou kefkou na miesta, kde sú koncentrované čierne bodky. Dôležité upozornenie: Nepoužívajte zmes ak máte na koži čerstvé rany či podráždenie.

средство от чёрных точек народный рецепт бесплатно дома

  1. Nechajte pôsobiť 15 minút.
  2. Potom si tvár umyte vlažnou vodou, v žiadnom prípade nie horúcou! Nakoniec si naneste váš denný krém.

бюджетное средство от черных точек

Neočakávajte, že akné zmizne ihneď po prvom použití. Nepoužívajte zmes častejšie ako raz za týždeň. Po štvrtom použití budú vaše póry vyčistené a zúžené. Po dosiahnutí požadovaného výsledku môžete nanášanie čistiacej zmesi zastaviť.

Kyselina citrónová odstraňuje odumreté kožné bunky a má rozjasňujúce vlastnosti. Takto sa póry vyčistia a možnosť tvorby akné klesá. Sóda má antibakteriálne vlastnosti, takže zabraňuje infekcii po odstránení čiernych bodiek.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like