Návod na domáce mydlo s levanduľou a harmančekom

Jednoduchý recept na výrobu domáceho mydla s príjemnou vôňou levandule a prímesou hojivého harmančeka. Najviac poteší ako darček, napríklad pre mamičky alebo naše babičky.

Harmančekový čaj aj levanduľové kvety sú známe pre svoje upokojujúce účinky. Vôňa tohto mydla je jemná a relaxačné. Harmančekový čaj kúpite v každom obchodne s potravinami, ostatné prísady možno objednať na internete, alebo zaobstarať v špecializovaných obchodoch.

Budeme potrebovať:

Mydlovú hmotu kúpime na internete , alebo v obchode s kozmetickým či výtvarným / kreatívnym tovarom). Odporúčať môžeme mydlovú hmotu s kozím mliekom, ktoré krásne hydratuje suchú pokožku.

Harmančekový čaj (obsah 2 čajových vrecúšok alebo 2 lyžičky sypaného harmančeka). Stačí úplne ten obyčajný z obchodu s potravinami, alebo si kúpte na váhu v bylinkárstvo. Môžete si ho aj sami natrhať, hojne rastie na poliach a lúkach a kvitne aj niekoľkokrát do roka.

Kvety levandule (zoženiete v kvetinárstve i obchode s bylinkami)

Esenciálny levanduľový olej

Hrniec a vhodnú nádobu (budete rozpúšťať vo vodnom kúpeli)

Silikónové formičky na ľad alebo na pečenie. Určite odporúčame silikónové formy, aby išlo mydlo po stuhnutí dobre vyklopiť. Ak by ste chceli klasický tvar mydla, použite plastové krabičky (napríklad od šalátov z lahôdok), môžete ich potom rozstrihnúť a hotové mydlo ľahko vybrať.
Mother's Day gift ideas and homemade soap tutorial

postup

Krok č. 1

Rozpustite mydlovú hmotu

Mydlovú hmotu kúpite v stuhnutej forme. Aby ste mohli do mydla pridať prímesi a ďalšie ingrediencie, je potrebné mať mydlovú hmotu v tekutej podobe. Odkrojte približne 0,5 Kg mydlovej hmoty ktorú rozpustíme vo vodnom kúpeli.

Krok č. 2

Pridajte levanduľu a harmanček

Mydlovú hmotu udržujte v teple, ale dávajte pozor, aby nedošlo k varu. Pridajte 10 – 15 kvapiek esenciálneho levanduľového oleja, sušené kvety levandule a harmančeka.Všetko dobre premiešajte. Už teraz môžete cítiť, ako mydlová hmota krásne vonia …
DIY-tea-soap-recipe

Krok č. 3 

Nalejte hmotu do formičiek

Prichystajte si formičky na ľad alebo cukrovinky a nalejte do nich mydlovú hmotu. Ak sa tvoria bublinky, skúste ešte vo formičke hmotu uhlaiť (premiešať špáradlom, uhladiť). Takto môžete vyrobiť mydla rôznorodých tvarov, srdiečok, zvieratiek a pod.DIY-Soap-Recipe

Tip: Pri výbere mydlovej hmoty môžete siahnuť tiež po čírej verzii. Mydlo je potom priehľadné a môžete doň vložiť nejaký predmet ako prekvapenie (napr. Kvety ruží, kávové zrnká, mušle).

Krok č. 4

Nechajte mydlo stuhnúť

Teraz už nezostáva nič, než len čakať – mydlá budú tuhnúť aj niekoľko hodín. Potom ich môžete z formičiek opatrne vybrať a na záver ozdobiť trebárs mašličkou.

zdroj: apumpkinandaprincess.com

You Might Also Like