Najlepšie domáce masky na okolie očí a pleť

Teraz vám chceme ponúknuť niekoľko účinných domácich masiek, ktoré zaručene neminú svojim účinkom. Vyskúšajte niektoré z nich, určite si nájdete tú svoju.

Španielska maska ​​na oči

Vezmite fazuľové zrná (asi jednu šálku), necháme namočené niekoľko hodín vo vode a potom uvaríme v malom množstve vody, kým nezmäknú. Uvarená fazuľa sa prelisuje cez sito, horúcu hmotu zmiešame so šťavou vytlačenou z polovice citróna a polievkovou lyžicou rastlinného oleja. Ešte teplé natriem na tvár a nechajte 15-20 minút. Najskôr opláchnite horúcou a potom studenou vodou. Táto maska ​​má výživný a vyhladzujúci účinok na jemnú pokožku očných viečok.

Medová maska ​​na oči

Tradičná medicína pripisuje medu veľkú dôležitosť. Skvelý výsledok sa dá dosiahnuť, ak vyrábate medové masky. Recept na túto masku je jednoduchý. Vezmite dve lyžice medu a premiešajte s dvoma polievkovými lyžicami múky z jačmeňa a jedno vaječné bielko. Necháme na tvári 20-30 minút, potom opláchnite najskôr horúcou a potom studenou vodou. Táto maska ​​má nutričný a tonizujúci účinok.
Takzvané „pavučinky“ – vrásky okolo očí – miznú z tejto masky. Medová maska ​​by sa nemala používať veľmi často.
Súvisiaci obrázok

Medová maska ​​s ovsenými vločkami na pokožku okolo očí

Zmiešajte dve lyžice medu s jednou lyžicou veľmi silného čaju a dvoma lyžičkami ovsených vločiek. Do  hmoty pridajte trochu vody, aby ste získali potrebnú konzistenciu. Výsledná hmota sa mierne zahreje. Na  masku môžeme položiť uterák a držať na tvári po dobu 20 minút. Najprv umyte teplou a potom studenou vodou. Po maske naneste na pokožku trochu zvlhčujúceho prostriedku. Táto maska ​​vyhladí vrásky okolo očí.

Masky na suchú pleť:

Maska proti vráskam zo žĺtkami

Koža okolo očí je veľmi jemná, často vystavená negatívnym vplyvom, takže je potrebná dodatočná výživa. V tomto prípade vaječný žĺtok pomôže. Žĺtok obsahuje lecitín, cholesterol a iné silné živiny, ktoré vyhladzujú pokožku. Zmiešajte jeden žĺtok so šťavou vylisovanou z polovice citróna, pridajte nastrúhanú kôru citrónu a čajovú lyžičku olivového oleja. Na pleti nechajte pôsobiť najmenej 20 minút. Potom ju umyte tampónom namočeným v mlieku pri izbovej teplote. Maska má výživný a vyhladzujúci účinok. To je dobrá prevencia proti vráskam.

Maska z ľanových semienok proti vráskam

V zime pokožka okolo očí potrebuje špeciálnu starostlivosť a z jej nedostatku sa môže zapáliť. Tomu sa dá predísť pravidelným používaním masky z ľanového semena, čo je tiež vynikajúci prostriedok na predčasné vrásky. Na dve lyžice ľanového semena nalejeme dve šálky vody a varíme, kým  semeno nezmäkne. Uvarenú teplú hmotu  vložiť medzi kusy gázy a nechať na tvári po dobu 20 minút. Potom vyčistite tvár horúcou a opláchnite studenou vodou. Maska má výživný a vyhladzujúci účinok, chráni pokožku pred včasnými vráskami.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt maska z lanovými semenami

Švédska maska s ​​tvarohu

Vezmite 3 čajové lyžičky čerstvého tvarohu a rozotrite ho s lyžicou medu, všetko to zvládnite šľahačom aby sa vytvorila zmes, ktorá vyzerá ako krém. Dajte ho na tvár. Obzvlášť opatrne by mali pokrývať miesta v blízkosti očí. Po 20 minútach masku opláchnite vatou, ktorá je namočená v studenom mlieku. Tvarohová maska ​​pôsobí osviežujúco, vyživuje a čistí pokožku. Môžete ju používať pomerne často.

Maska z mrkvy

Podrhnite dve čerstvé mrkvy na strúhadle a miešajte s dvoma polievkovými lyžicami škrobu a jedného žĺtka. Výsledná hmota sa nanáša na pokožku. Po 20 minútach najprv umyte masku horúcou a potom studenou vodou. Maska z mrkvy vyživuje, vyhladzuje a osviežuje pokožku. Funguje dobre na koži,a môžete ju používať pomerne často.

Parížska maska z ​​kapusty

Krásny parížania používajú kapustu nielen na jedlo, ale aj na to, aby mali dobrú pokožku. Odporúčame vám použiť túto cenovo dostupnú a užitočnú kozmetiku. Pre masku potrebujete len 100 gramov kapusty. Vložte kapustu medzi gázy a vložte ju na tvár.Najlepšie by bolo prevádzať to v tmavej miestnosti. Po 15-20 minútach odstráňte masku a opláchnite tvár studenou vodou. Maska má výživný a osviežujúci účinok.

Jahodová vyživujúca maska ​​na kožu okolo očí

Ak budete jesť časť jahôd so smotanou, nechajte 2-3 jahody a jednu lyžicu krému na masku. Koža okolo očí, ako celé telo, trpí nedostatkom vitamínov. Maska sa pripraví nasledovne. Jahody spolu so smotanovou zmiešame na kašou s vidličkou a pripravíme hustú hmotu. Pridajte lyžicu medu. Vložte hmotu medzi kusy gázy a nechajte na tvári po dobu 20 minút. Očistite pokožku vatovým tampónom ponoreným do mlieka. Táto maska ​​poskytuje vyživujúci, osviežujúci a vyhladzujúci účinok.

Malinová maska

Vezmite jednu lyžicu malín, rozmiešajte ich a namočte vatový tampón do tejto šťavy. Táto hmota t hydratuje pokožku. Po 15 až 20 minútach utrite pokožku mokrým tampónom.

Marhuľová maska

Zmiešajte dve polievkové lyžice čerstvej marhuľovej šťavy s lyžicou smotany a čajovou lyžičkou ovsených vločiek. Vložte hmotu medzi kúsky gázy a naneste ju na koži. Po 20 minútach odstráňte masku a opláchnite tvár teplou a studenou vodou. Maska má nutričný účinok.

Olejová maska

Uvarte olivový olej (môže byť nahradené iným: slnečnicový, kukuričný, sójový). Ochladíme ho aby sa dal použiť na pleť, namočte do neho vatu a naneste ho na tvár. Necháme pôsobiť 30 minút. Opláchnite teplou vodou,  a pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.
Súvisiaci obrázok

zdroj: fithacker.ru

You Might Also Like