Listy tejto rastliny ničia rakovinové bunky lepšie než chemoterapia a zdravým neublížia

Graviola je uznávaná ako zázračná bylina. Je populárna ako prírodný liek na vírusy, úľavu od bolesti, a dokonca aj niektoré typy rakoviny týmto sa stáva nenahraditeľnou. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac

Súvisiaci obrázok

Ide o exotickú rastlinu s názvom graviola (Anona ostnitá), ktorej plody majú špecifickú chuť, niečo medzi jahodami a ananásom.

Okrem dobrej chuti sú v nej však ukryté aj silné liečivé účinky. Na medicínske účely sa už po celé stáročia využíva jej kôra, listy, plody aj koreň.

V tomto článku sa konkrétnejšie zameráme na listy, pretože tie sa u nás dajú zohnať najľahšie.

Nemajú ich síce v bežných potravinách, no nájdete ich buď v špecializovaných predajniach so zdravou výživou, alebo potom v internetových obchodoch.

Účinná proti rakovine

O graviole ste v súvislosti s liečbou rakoviny možno už počuli.

Súčasné výskumy však ukazujú, že jej efektivita pri ničení rakovinových buniek niekoľko násobne prekračuje silu konvenčnej chemoterapie.

Keď si porovnáte cenu listov voči cene chemoterapie, ktorá sa pohybuje v tisícoch či niekedy dokonca státisícoch eur, bude vám zrejmý úžasný potenciál gravioly.

Navyše, na rozdiel odchemoterape, nemá žiadne  vedľajšie účinky, ktoré zvyčajne sužujú onkologických pacientov podstupujúcich štandardnú liečbu.

Súvisiaci obrázok

Graviola sa ukázala ako veľmi účinná na veľké množstvo typov rakoviny, napríklad na rakovinu pľúc, prsníkov či prostaty.

Čaj z graviolových listov

Príprava čaju je vskutku veľmi jednoduchá.

Vezmite zo 10 listov a varte ich v približne 0,6 litri vody. Na miernom ohni ich varte dovtedy, kým sa polovica vody neodparí.

Potom plyn vypnite, čaj sceďte, nechajte vychladnúť a následne ho vypite.

Užíva sa 2 až 3 krát denne.

Zdravotné účinky gravioly

Okrem silných protirakovinových účinkov je graviola efektívna aj pri rôznych ďalších ochoreniach, ako napríklad:

Zápaly močových ciest, teda ťažkosti s obličkami a močovým mechúrom. Pravidelná konzumácia čaju má blahodárne účinky na potláčanie infekcií a zápalov.

Dna je ďalšie ochorenie, s ktorým vám pomôže graviola.

Ide o zápalové a často veľmi bolestivé ochorenie kĺbov, kedy sa v nich hromadí kyselina močová kvôli jej nedostatočnému odstraňovaniu z tela pečeňou a obličkami. Graviola podporuje jej vyplavovanie von z tela.

Reuma je ochorenie podobné dne, avšak na rozdiel od dny príčinou nie je kyselina močová, ale zápaly vnútornej výstelky kĺbov z iného dôvodu, najčastejšie ide o autoimunitnú reakciu tela.

Graviola výborne potláča zápaly a moduluje imunitu, čím reumu lieči. Výborné sú aj zábaly z pomliaždených listov gravioly.

Ekzémy sú podľa expertov ďalším z ochorení, na ktoré výborne pomáha graviola. Podobne ako pri reume, aj na ekzémy je vhodné aplikovať pomliaždené graviolové listy.

Najlepšie na nich je to, že na rozdiel od rôznych steroidných krémov nemávajú žiadne nepríjemné vedľajšie účinky.

Graviola výborne potláča  zápaly a zabezpečí rýchle hojenie poškodenej pokožky.

Posilňuje imunitný systém v boji proti nádche, chrípke, nachladnutiu a širokej palete ďalších ochorení, ktoré sú výsledkom oslabenej imunity.

Jej konzumácia, či už v podobe čaju z listov, alebo jej plodov, je výborným spôsobom ako predchádzať virálnym a bakteriálnych ochoreniam.

A ak aj náhodou ochoriete, výrazne skracuje dĺžku choroby a urýchľuje liečenie.

zdroj: medicalnewstoday.com

You Might Also Like