Levanduľová domáca soľ do kúpeľa

Táto jedinečná soľ zmäkčuje pokožku a napomáha regenerácii fyzických aj psychických síl. Kúpeľ vás zbaví stresu, únavy končatín a vedie k príjemnej a pohodovej nálade. Vyrobiť si relaxačnú soľ do kúpeľa s liečivou levanduľou, si môžete jednoducho sami  a môžete ju použiť aj ako píling pokožky.

Potrebujeme:

1 hrnček Epsomskej soli
1/2 hrnčeka morskej soli
2 lyžice sušených kvetov levandule
10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
niekoľko kvapiek levanduľového mydla alebo farbivo -malá štipka pri použití práškových

 

 Epsomská soľ a jej liečivé účinky:

Epsomská soľ je známa už do 17. storočia pre svoje blahodarné účinky na zdravie a krásu. Kúpeľ v Epsomskej soli uvoľňuje nervový systém, lieči kožné problémy, tlmí bolesť chrbta a končatín, uvoľňuje svalové napätie a pomáha telo zbavovať škodlivých látok.

Kúpeľ v kúpeli s Epsomskou soľou napomôže lepšiemu a kľudnejšiemu spánku. Prospešná je aj pri srdcových problémoch, znižuje nepravidelný srdcový rytmus, znižuje krvné zrazeniny a vysoký krvný tlak.

005edited_thumb [4]

Postup:

Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte vo väčšej mise.

Preneste zmes do sklenenej nádoby a utesnite viečkom.

Nechajte odpočívať po niekoľko dní. To preto, aby sa bylinky a esenciálny olej mohli zlúčiť so soľou a prepojiť svoju vôňu i blahodarné účinky.

Použite ako kúpeľovú soľ: Asi 4 až 6 polievkových lyžíc levanduľovej soli pod teplou tečúcou vodou. Relaxujte 20 minút a nechajte bohaté minerály absorbovať pokožku.

Homemade Lavender Bath Salts

zdroj: utry.it

You Might Also Like