Kuracie prsia zabalené v lístkovom ceste plnené syrom a cesnakom. Dokonalé!

Pokiaľ chcete vyraziť dych svojim hosťom a rodine, siahnite po kuracích prsiach plnených špenátom a syrom. Sú zapečené v lístkovom ceste, čo iste Vaši priatelia doteraz nepoznali. Jedlo je to výdatné, ale ľahké. Chutné a šťavnaté.

S týmto receptom, ktorého príprava zaberie iba pár chvíľ, nemôžete šliapnuť vedľa.Vyskúšajte toto jedlo už dnes. Nebudete ľutovať. Na tejto dobrote si iste pochutí celá Vaša rodina!

Potrebujeme:

6 kuracích pŕs
1 mrazený špenát
2 lyžice kyslej smotany
3 balíčky lístkového cesta
6 plátkov syra
4 strúčiky cesnaku
lyžice masla
soľ
korenie
muškátový oriešok
1 vajce

Piers-w-cieście-francuskim1-735x580

POSTUP

Na masle opražíme rozmrazení špenát. Smažíme tak dlho, kým nezmizne všetka voda. Vytlačíme doň cesnak, pridáme štipku muškátového orieška, soľ a korenie.Pridáme smotanu.

Každé prso narežeme tak, aby vznikla kapsa. Naplníme každé vrecko špenátovou plnkou. Navrch plnky pridajte syr. Prsia osoľte.
Každé cesto rozdelíme na dve časti. Z každej časti vytvoríme obal pre jednotlivé prsia. Narežeme do prúžkov okraja každého jednotlivého kusu cesta. Vidíte na fotografii. Neprořežte celú časť. Dno potrebujete celistvé. Prúžky prispôsobte veľkosti kuracieho prsa.

Piers-w-cieście-francuskim2-768x448

Teraz ste takmer vo finále. Každé prso zabaľte do pripraveného lístkového kabátiku a zafixujte spojením prúžkov. Umiestnite takto pripravená prsia na plech, ktorý ste si vyložili papierom na pečenie. Potrite rozšľahaným vajcom a zapekajte na 200 stupňov, zhruba 15-20 minút ..

Piers-w-cieście-francuskim3-768x394

Zdieľajte tento super recept na plnené kuracie prsia s vašimi priateľmi! Určite si na nich tiež pochutia!

Piers-w-cieście-francuskim4-768x466

Zdroj: impresjasmaku.blogspot

You Might Also Like