Bobkový list má v sebe mnoho užitočného, ​​ale viete, že je aj alergén?

Bobkový list patrí medzi také dvojsečné v úvodzovkách zbrane. Po prvé je to veľmi liečivý druh a na druhej strane silný alergén. Asi takto – keď je niekto alergický na škoricu, tak obvykle ruka v ruke s tým ide aj alergia práve na toto korenie. Avšak dnes si povieme skôr o jeho ďalších účinkoch, ktoré sme nespomenuli minule. Tak nikto napríklad nevie, odkiaľ sušený list vavrínu, ako sa tomuto koreniu tiež hovorí, priamo pochádza. Špekuluje sa o Malej Ázii. Okrem toho sa ďalej používa pri rôznych zdravotných neduhoch. Veľmi často ho využívajú diabetici alebo ľudia trpiaci cukrovkou. A čo ešte dokáže?

Bobkový list odstráni z tela prebytočnú soľ

Bobkový list dokáže vykonať očistu tela rôznymi spôsobmi. Pri prebytočnej soli sa musí vyrobiť tzv. domáca kúra pripravená za pomoci tohto korenia. Je potrebných 300 ml vody, do ktorej sa vloží 5 g bobkového listu. Všetko sa dá na plameň a varí zhruba 10 minút.

Bobkový list, teda odvar z neho, sa musí nechať vychladnúť a pije sa počas celého dňa, ale po menších dúškoch približne do 8 hodiny večernej. Maximálna doba, kedy sa môže táto kúra užívať sú 3 dni. Okrem toho všetkého tiež pomáha s usadzovaním kryštálov kyseliny močovej v kĺboch.

Pálenie záhy bude minulosť, zlepší aj pokožku

Bobkový list a pálenie záhy. Veľmi dobrý nápad proti tomuto pocitu. Keď páli záha, je to veľmi nepríjemné. Každý si teda rád od tohto celkom iste pomôže. Tento vavrín je tiež silnou prírodnou prevenciou proti nadúvaniu a plynatosti. Ženy sú často posadnuté pokožkou, okrem iného teda. Pre nich je tu v tom prípade aj niečo.

Bobkový list sa rozdrví v mažiari a zmieša sa s vodou. Potom sa preloží na plameň, prevarí a scedí. Zmes sa potom nanesie na tvár pomocou vatového tampónu a nechá chvíľu pôsobiť. Potom sa už len umyje vodou.

Pre diabetikov, proti hmyzu, bolestiam a mnoho ďalšieho

Bobkový list alebo vavrín je naozaj ďalšie blahodárne korenie. Znižuje cholesterol, hladinu triglyceridov a glukózy v krvi, ďalej pomáha so spracovaním inzulínu. Odvary a obklady z bobkového listu zase pomôžu, keď nás poštípe hmyz, ale aj proti opuchom, poraneniam a ďalším podráždením pokožky.

Bobkový list, teda 50 g, sa zaleje 200 ml liehu, nechá sa lúhovať 1 deň a nakoniec sa pridá 400 ml olivového oleja. Je nutné zahrievať zmes vo vodnom kúpeli až 5 hodín. Zmes sa potom scedí, nechá vychladnúť a skladuje v uzatvárateľných fľaštičkách.

You Might Also Like